Як правильно доглядати за одягом

Кожен виробник надає конкретні поради щодо прання та прасування різних видів одягу на бирці. Дотримання цих вказівок є важливою складовою ефективного догляду за вашим гардеробом.

Нижче представлені додаткові рекомендації по догляду за найскладнішими тканинами:

 

Тканини класичних костюмів

   Костюми краще уникати прати в машинці. Замість цього, рекомендується здавати їх в хімчистку або обробляти окремі плями мильним розчином та використовувати ручне полоскання.

 

Вовна   

   Зауважте, що вовна, навіть високої якості, може скатуватися. Одним із способів догляду за вовняними светрами та пальтами є використання спеціальної машинки для видалення ковтунців. Запахи з вовняного одягу можна ефективно вивітрювати, просто потрібно вивісити річ на балконі для провітрювання.

 

Вовна та кашемір

   Для прання речей із вовни та кашеміру рекомендується використовувати делікатний режим пральної машини при температурі 20–30 градусів, або, краще, прати руками. Для цього слід використовувати спеціальний пральний засіб, який допомагає розпушити матеріал. Слід уникати вижимання після прання, оберіть ручне віджимання та розкладання на горизонтальну поверхню для сушіння.

 

Шовк

   Для шовку рекомендується ручне прання при мінімальній температурі та використання спеціального прального засобу. Важливо уникати високих температур та викручування, оскільки ця тканина схильна до стискання та втрати форми.

 

Одяг з білих тканин

   Одне з основних правил для білого одягу – ніколи не носіть його двічі поспіль. Рекомендується прати білі речі на температурах, що рекомендовані виробником, та використовувати екологічний відбілювач. Замочування перед прання також посилює ефект.

 

Шкіра та екошкіра

   Догляд за виробами зі шкіри або екошкіри може бути складним завданням. При невеликих забрудненнях можна використовувати ганчірку, змочену в мильному розчині. У випадку значних забруднень краще звернутися до фахівців хімчистки. 

Загалом, дотримання порад виробника та врахування особливостей різних тканин допоможуть тривалому збереженню вашого одягу в найкращому стані.

Хімчистка одягу Київ


Як належно доглядати за одягом

 

Все залежить від конкретного виробу та рекомендацій, наданих його виробником. Навіть якщо, наприклад, джинси та тонкий гольф виготовлені з одного матеріалу – 100% бавовни, вони все одно потребують відмінної уваги та різного способу догляду. Зазвичай, першим кроком для мене є перевірка бирки на виробі, де вказані температура прання, метод сушіння та інші важливі деталі. У випадку відсутності цієї інформації, використовуйте дедукцію або зверніться за порадою до професіоналів.

 

Основне правило – прання різнокольорового одягу окремо:

  Навіть якщо тканина не віддає колір, краще бути певним.

 

Низькі температури

  Якщо можливо, рекомендується прати одяг при низьких температурах, щоб подовжити термін його служби.

 

Футболки з принтами

  Для тих, хто обожнює футболки з принтами, рекомендується прати навиворіт, щоб уникнути тертя та зношування.

 

Спеціальна увага до білизни та колготок

  Спідня білизна та колготки краще розміщувати в окремій сіточці, щоб уникнути зачеплення за гострі елементи іншого одягу.

 

Догляд за джинсами

  Для джинсів рекомендується вивертати їх під час прання, щоб зберегти колір, а також застібати блискавку та ґудзики, щоб уникнути деформації.

 

Тендітні вироби

  Тендітні речі, такі як кашемірові вироби, краще прати ручним чи делікатним методом. Їх слід віджимати дбайливо, не викручуючи всю воду.

 

Сушіння тендітних речей

  Для сушіння тендітних речей рекомендується розташовувати їх горизонтально на рушнику, щоб уникнути деформації.

 

Зберігання

  Наприкінці, рекомендується зберігати светри скрученими в шафі, а штани та сорочки – на плечиках, щоб уникнути деформації та тримати їх в належному стані протягом тривалого часу.

 

Пам’ятайте, якість виробу це —  про тривалість життя вашого одягу. Якщо вже з початку дизайну врахована довговічність, обрані якісні матеріали, шви та крій, річ може прослужити вам довго, залишаючись в ідеальному стані. У світі швидкої моди це рідкість, але якщо ви вибираєте якість, ваш гардероб може стати довговічним.