Як прати шерстяні речі: поради та рекомендації

Хто не любить теплі шерстяні шарфи, шапки, светри та костюми в холодну пору? Такі речі максимально комфортні, дуже теплі й підходять до будь-якого образу. Але ось питання: чи знаєш ти, як правильно за ними доглядати? Адже навіть маленький крок не туди може призвести до фатальних наслідків. Як прати шерстяні речі? Які засоби використовувати? Яку температуру обрати? Як правильно сушити? Про все це та багато іншого ти дізнаєшся з нашого гайду.

Основні правила догляду за шерстяними речами

Вовна — це дуже вибагливий матеріал. При неправильному догляді з ним може статися кілька неприємностей: перше — річ сяде, друге — розтягнеться, третє — почне кошлатитися. Але ми впевнені, що ти хочеш, щоб шерстяний одяг прослужив тобі не один сезон і виглядав достойно. Тож потрібно знати кілька простих правил.

По-перше, вовняні вироби не варто прати занадто часто. Звучить дивно? Але правда в тому, що вода для шерсті — це ворог. Якщо на речі немає плям, краще просто її провітрити. По-друге, важливо пам’ятати, що замочувати шерсть не можна. Саме прання має тривати не більше ніж пів години.

По-третє, ти маєш запам’ятати одне важливе правило. Звучить воно так — «Завжди перевіряй бірку». Там є всі вказівки, як правильно піклуватися про річ. І не дивуйся, якщо на двох схожих светрах рекомендації будуть різними — все залежить від складу тканини. Чим більше в ній натуральних волокон, тим нижчою буде рекомендована температура прання.

Ручне прання шерстяних речей

Якщо твою шерстяну річ не можна прати в машинці, є вихід — ручне прання. Але перед тим, як розпочати цей процес, одяг потрібно підготувати:

  • Виверни його навиворіт — це допоможе зберегти зовнішній вигляд, особливо якщо на тканині є декоративні елементи.
  • Застебни всі гачки та блискавки — це мінімізує ризик їх пошкодження та запобігає утворенню зачіпок.
  • Розстебни ґудзики — це допоможе уникнути розтягнення петель.

Підбір правильних засобів

Для шерстяних речей обирай виключно рідкі мийні засоби для вовни або делікатних тканин. Не експериментуй із порошком чи милом — вони занадто агресивні й можуть пошкодити структуру волокон.

Техніка ручного прання

Техніка ручного прання шерстяних виробів трохи відрізняється від прання іншого одягу. Ось кілька важливих порад:

  • Набери у ванну або тазик велику кількість води. Її має бути стільки, щоб річ могла вільно плавати.
  • Температура води повинна бути 30–35°C. Ні в якому разі не перевищуй її, інакше шерсть може деформуватися.
  • Поклади одяг у воду та додай пральний засіб. Однак не лий його безпосередньо на вовняний виріб — спочатку розбий його в піну, а потім додай у воду.
  • Під час прання сильно терти чи викручувати шерстяну річ не можна. Рухи мають бути легкими та м’якими.
  • Після прання ретельно прополощи одяг, кілька разів змінюючи воду.

Прання шерстяних речей у пральній машині

Перед тим як прати вовну у машинці, важливо правильно підготувати одяг. Рекомендації тут ті ж самі, що й для ручного прання (виверни його навиворіт, застебни змійки, розстебни ґудзики). Не варто прати шерсть разом з іншими речами, особливо з одягом з інших типів тканин. Зайве тертя може пошкодити волокна вовни.

Вибір режиму прання

Вибір правильного режиму прання для шерстяних виробів — це дуже важливий момент. Головне пам’ятати, що висока температура та інтенсивні оберти барабана — вороги вовни. Обери делікатну програму. Якщо твоя пральна машина не має такої, вистав температуру води не більше 30–40°C і обери мінімальну швидкість обертів барабана.

Використання спеціальних засобів

Для прання шерстяних речей у машинці не можна використовувати звичайний порошок. Для таких тканин краще підійдуть рідкі гелі чи капсули. Вони містять менше ПАРів (поверхнево-активних речовин), а також не забиваються в пори й не залишаються у тканині. Але важливо не лише обирати правильний засіб, а й використовувати його в правильній кількості. Більше не завжди означає краще, тому читай інструкцію на упаковці та не переборщуй.

Як правильно сушити шерстяні речі

Вигляд твоєї шерстяної речі дуже залежить від того, як правильно ти її посушиш. Тут є багато правил та заборон. Ось основні:

  • Не можна віджимати одяг в машинці чи вручну методом скручування тканини. Правильно: легко відтиснути зайву вологу або загорнути річ у рушник.
  • Не можна сушити шерстяні вироби на вішалці або у вертикальному положенні. Правильно: розкласти їх на горизонтальній поверхні на рушник, який потрібно змінювати час від часу.
  • Не можна сушити вовняні речі біля батареї чи інших джерел тепла. Правильно: робити це у добре провітрюваному приміщенні при кімнатній температурі.

Сподіваємося, цей гайд допоміг тобі розібратися, як правильно прати шерстяні речі. Дотримуючись наших порад, твій улюблений светр, костюм чи аксесуар ще довго радуватиме тебе своїм бездоганним виглядом і залишатиметься частиною твоїх стильних образів.